Najczęściej zadawane pytania

  1. Co to jest Unipower ?
  2. Jak to działa ?
  3. Jakie są wersje ?
  4. Jak się go instaluje ?
  5. Co jest w zestawie ?
  6. Czy można zainstalować sam Moduł Sterujący ?

Co to jest Unipower ?

Unipower w wersji MF jest to generator prądu do montażu na różnych pojazdach , pozwalający wytwarzać prąd i go utrzymywać w ustalonym zakresie przy zmiennych obrotach silnika. Zestaw Unipower przystosowany jest do zamontowania w pojeździe z instalacją 12 lub 24V z silnikiem benzynowym lub diesla , który oferuje duże możliwości pracy przy bardzo malej masie własnej. Dla przykładu w podstawowej wersji wielofunkcyjnej ( typ MF299) daje on następujące możliwości

Powrót

Jak to działa ?

Alternator wytwarza prąd stale regulowany przez Moduł Sterujący. Alternator wytwarza prąd wysokiego napięcia i dostarcza do modułu.  Moduł Sterujący jest inverterem sterowanym mikroprocesorami który czyści prąd i reguluje parametry napięcia. Moc wyjściowa jest limitowana wielkością alternatora i obrotami silnika. Uruchomienie generatora  przy pracującym silniku następuje przez włączenia przełącznika ( załączenie elektryczne). Wersje  Unipower tylko generator prądu mają jedną funkcję ( tylko załączenie i wyłączenie). Wersje wielofunkcyjne mają następujące funkcje .

Zainstalowany Moduł sterujący w pojeżdzie

Powrót

Jakie są wersje ?

Urządzenia Unipower składają się z dwóch głównych linii 

Powrót

Jak się instaluje Unipower ?

Przez zastąpienie oryginalnego alternatora urządzeniem Unipower lub przez zainstalowanie jako dodatkowego źródła prądu. Moduł Sterujący jest instalowany pod maską silnika lub w innym wygodnym miejscu według potrzeb (przestrzeń robocza). Ręczna dzwignia gazu montowana jest obok Modułu Sterującego dla łatwego sterowania obr.silnika. Napęd od silnika do alternatora przekazywany jest paskiem klinowym..  

Powrót


Co jest w zestawie ?

Zestaw zawiera następujące podzespoły:

Powrót 

Czy można zainstalować sam Moduł Sterujący ?

Nie !.Alternator i Moduł są integralnym zespołem. Sam Moduł sterujący nie działa jak generator i nie można go bezpośrednio podłączyć do akumulatora. Zadany prąd wytwarza Alternator który jest regulowany przez moduł sterujący . Prąd jest rektyfikowany  przez Moduł Sterujący co jest jego główną cechą i bardzo dużą zaletą. Dlatego między innymi w układach Unipower Spawarka objawia się bardzo dobrymi parametrami, lepszymi niż wynikają ze zwykłej charakterystyki zewnętrznej. Ponieważ to alternator wytwarza prąd który płynie przez Moduł Sterujący co  powoduje Unipower działa jako Spawarka prądu stałego impulsowanego o częstotliwości od 3000 do 7000Hz co daje łatwość zajarzenia łuku, dużą stabilność łuku,  lepszą penetrację w głąb metalu i o około mniej 35% poboru prądu w stosunku do konwencjonalnych spawarek. 

Powrót do góry

UnipowerPolska
Copyright © 2002  [Boruta Motors]. All rights reserved.
Revised: maja 26, 2014 .

www.e-wyszogrod.pl