Powrót do strony głównej

 

 


   IZOLATOR BATERII


 

Wstęp

 

Power Electronics specjalizuje się w dostarczaniu kompletnych systemów do zasilania rożnych pojazdów w energie elektryczna , które zawierają inwertory dzielniki baterii , itp. I inne produkty do zastosowań w samochodach specjalnych, ambulansach pojazdach kempingowych rekreacyjnych i 4x4.


 

 

 

 

 

IZOLATOR BATERII & DZIELNIK BATERII

ŁADOWANIE WIĘCEJ NIŻ JEDNEJ BATERII

 

 

Podłączenie BI-100 izolatora baterii na plusowym przewodzie za alternatorem zasilającym akumulator pojazdu , umożliwia  odseparowanie dodatkowych baterii od pojazdu przy równoczesnym zapewnieniu stałego doładowywania w trakcie jazdy. Wysoko zawansowane alternatory oraz regulatory napięcia MXS umożliwia dostosowanie źródła prądu do zwiększonego zapotrzebowania.

 

 

AUTOMATYCZNE DOŁADOWANIE NIEZALEŻNYCH   BATERII

 

Izolator Baterii  ((CDB150) jest zalecany do systemów  DC z dodatkową jedna lub wieloma bateriami .Funkcjonuje on jako separator instalacji samochodu od instalacji dodatkowej umożliwiając doładowanie baterii obu systemów z jednego źródła prądu. CDB150 instalowany jest miedzy alternatorem a bateriami samochodu i dodatkowymi bateriami. Cały proces ładownia , kontroli napięcia i prądów oraz rozłączenia odbywa się w sposób automatyczny bez udziału jakichkolwiek mechanicznych części. Wzrost napięcia pomiędzy alternatorem a bateriami jest minimalny

 

1.          Izolator baterii łączy się na plusowym przewodzie alternatora .W większości pojazdów jest stosowany minus na masie.

2.         CDB150 Splitter daje uprzywilejowana pozycje dla baterii o niższym stanie naładowania.

3.         Izolator jest zabudowany w aluminiowej obudowie i zalany żywicą co zapewnia mu pełna hermetyczność i długowieczne działanie. 

4.         Pracuje przy obydwu rodzajach napięcia 12 – 24 Volt ( nie równocześnie)

5.         Zapewnia równomierne i pełne doładowanie baterii co daje możliwość pełniejszego wykorzystania baterii i ich dłuższą żywotność


Aktualne informacje o tym separatorze przejdź tutaj >>>>

 

 

Specyfikacja

Napięcie wejściowe             :

12VDC do 24VDC

Napięcie pracy                       :

10V – 30V

Maksymalne obciążenie

Masa                                        :

150 Amps

0.6 kg

 

Połączenia: M8
prąd spoczynkowy <0,5 mA
około 15 mA Prąd pracy
Max prąd: 150 A
Napięcie pracy: 12 V / 24 V
Waga: 0,8 kg
ochrony: IP65

Boruta Motors 09-450 Wyszogród ul.Rębowska 66 tel 024/2311006 fax 024/2311615  sklep@unipower.pl

 

 

 

 

Separatory Baterii

 

Separatory baterii zapewniają ochronę baterii głównej (rozruchowej) przed rozładowaniem w układach z dodatkowymi akumulatorami. 
Separatory baterii zabezpieczają główną baterię przed rozładowaniem a zarazem pozwalają doładowywać dodatkowe baterie w czasie jazdy z alternatora lub ładowarki.

 

Separator umożliwia podłączenie do baterii głównej dodatkowych akumulatorów i doładowywanie ich bez ingerencji w fabryczną instalację elektryczną pojazdu.

 

Separator baterii podłącza się pomiędzy baterię główną a dodatkową.
Separator pozwala na doładowywanie dodatkowej baterii dopiero po naładowaniu się baterii głównej. Załącza  się po osiągnięciu przez główny akumulator odpowiedniego napięcia. 

 

Poniżej przykładowe wersje montażu separatora (oznaczony jako EDR) oferta tutaj >>>

 

 

Więcej na temat typów separatorów oraz cen znajdziecie na stronach naszego sklepu. Przejdź tutaj >>>>>